O společnosti Schunk

Schunk je synonymem pro vysoce jakostní materiály a komponenty, douhodobou kvalitu, bezpečnost a dokonalost s tradicí. Ale Schunk reprezentuje ještě mnohem víc. Hybnou silou na pozadí je vůle potýkat se s problémy unikátním způsobem a snaha o hledání nových cest. Naše spolupráce se zákazníky je to, co nás odlišuje. Vůle po inovaci dělá z našich komponent a zařízení nenahraditelnou součást četných procesů, technologií a přístrojů.

Naše společnost je nyní globální a od roku 1913 byla reprezentována inovativními produkty a přelomovými technologiemi ve všech klíčových odvětvích. Od automobilů, lodí a elektrických přístrojů, přes  větrné elektrárny, raketoplány, medicínské technologie po solární průmysl a výrobu “LEDs”: v miliónech přístrojů,  motorů a průmyslových zařízení dělají naše komponenty a systémy “made by Schunk” svou práci na klíčových místech po celém světě. Mnohdy neviděny zajišťují spolehlivé pohonné mechanismy, ověřenou bezpečnost a vysoký stupeň komfortu.

Vyvíjíme hig-tech produkty a zařízení na míru zákazníkům v oblastech karbonových a keramických technologií, technologií simulací životního prostředí a klimatu, technologií spékaných materiálů a ultrazvukového svařování. Požadavky a cíle našich zákazníků jsou vždy naší prvořadou prioritou. Touha naplnit je zcela individuálním způsobem je jednou z hybných sil, které vedou ke společným a hospodárným řešením.

Úsilí našich zaměstnanců v nespočetných inovacích a nápadech nám umožnilo vybudovat si pozici jednoho z globálních technologických lídrů na trhu. Není náhodou, že naši zaměstnanci prokazují neobvykle vysokou míru loajality ke značce Schunk. Naše neobyčejná firemní kultura a strategie orientované na trvale udržitelný růst činí ze společnosti Schunk zaměstnavatele s pověstí jistoty a atraktivity.

Schunk dosáhl v roce 2011 konsolidovaného obratu 957 mil. Eur. Naši firemní skupinu tvoří více než 60 podniků s přibližně 8 250 zaměstnanci v 28 zemích.

Schunk Carbon Technology s.r.o. je součástí globálně aktivní skupiny Schunk Group.

Dva výrobní závody v Plzni zajišťují jak výrobu některých komponentů v rámci celého koncernu, tak i výrobní program pro zákazníky v České a Slovenské republice. Schunk Carbon Technology s.r.o. je výhradním dodavatelem celého portfolia produktů skupiny Schunk pro ČR a SR. Dnes jsme aktivní v klíčových trzích grafitu, uhlíku a keramiky, technologií životního prostředí, simulační techniky a technologie klimatu, technologie spékaných kovů a technologie ultrazvukového svařování. V těchto oborech je společnost Schunk Group technologickým leaderem.

schunk materials1weiss group1schunk sinter metals1schunk sonosystems1