Divize materiálů

V Divizi materiálů vyvíjíme a vyrábíme komponenty z uhlíku, grafitu, uhlíkových vláken – vyztuženého uhlíku (C/C), karbidu křemíku, oxidu hlinitého a křemičitého skla. Naši odborníci jsou připraveni poskytnout Vám pomoc ve 39 závodech po celém světě. Divize materiálů je rozdělena do sedmi oddělení, která spojují odborné znalosti podle oblastí využití svých produktů a požadavků trhu.

1. Oddělení tribologie vyvíjí a vyrábí těsnící kroužky, kluzná ložiska a součásti pro čerpadla zhotovená z grafitu, uhlíkových materiálů a karbidu křemíku (SiC). Produkty jsou využívány v širokém rozsahu průmyslových aplikací – ve větrných elektrárnách, automobilovém průmyslu, elektrárenství, farmaceutickém průmyslu, v odvětvích zpracování potravin a v mnoha dalších oborech.

2. Produkty Oddělení vysokoteplotních aplikací jsou využívány všude tam, kde vysoké teploty diktují požadavky na vlastnosti materiálů: pro konstrukce pecí, tepelné úpravy kovů, zpracování skla, výrobu polovodičů a solárních článků a v technologiích pro průmyslové analýzy. Kromě uhlíkových komponent vyrábí oddělení také komponenty z uhlíkových vláken – vyztuženého uhlíku (C/C). Jako lídr v oblasti čištění a pokovování grafitu a C/C (SiC, pyrolytický uhlík)  jsme schopni dodat extrémně čisté a vysoce odolné výrobky.

3. Uhlíkové kartáče z Oddělení technologií pro malé motory jsou “hybnou silou” v domácích spotřebičích, elektrickém nářadí, zahradním vybavení i v hračkách. Díky našemu vysoce výkonnému vývojovému oddělení a vybavení pro rozsáhlé testování splňují naše uhlíkové kartáče nejvyšší standardy a mají vždy tu nejvyšší kvalitu.

4. Oddělení přenosu elektrické energie je expert na bezpečný a spolehlivý přenos proudu v průmyslu, na železnici i v energetice. Po celém světě udržujeme v provozu železnice svými uhlíkovými kartáči, pantografy, uhlíkovými lištami, systémy pro třetí kolej a dalšími produkty. Uhlíkové kartáče, systémy držáků, spínače, ohebné vodiče a mnohé další výrovky jsou průmyslově využívány všude tam, kde je potřeba přenášet elektřinu spolehlivě a bez výpadků i v těch nejsložitějších podmínkách.

5. V současnosti slouží v moderních dopravních prostředcích 100 či ještě více elektromotorů, od startéru přes palivové čerpadlo až po ovládání oken. Oddělení automobilového průmyslu vyrobí ročně několik miliónů uhlíkových kartáčů, což z něj činí globálního lídra. Společně s našimi zákazníky vyvíjíme řešení na míru pro každý elektromotor, to vše při zachování trvale vysoké úrovně kvality. 
 

schunk materials1weiss group1schunk sinter metals1schunk sonosystems1